Spotkania, edukacja i terapia z psami

Zajęcia edukacyjne „Jak rozmawiać trzeba z psem”


Dla przedszkoli i szkół

W trakcie zajęć dzieci nauczą się zasad bezpiecznego kontaktu z psem, nauczą się rozpoznawać mowę ciała psa i odpowiednio na nią reagować. „Psia lekcja” odbywa się w towarzystwie specjalnie przygotowanego do pracy z dziećmi psa i nie polega wyłącznie na nauce, ale też edukacyjnej zabawie z czworonogiem.

Zajęcia jednorazowe w grupie max. 10 dzieci trwają 30min (przedszkola) i 60 min (szkoły).

Koszt: 100zł

Edukacja z psem

Pies potrafi motywować – nie tylko do wyjścia z domu na spacer, ale też do nauki. Nauka matematyki z psem jest o wiele przyjemniejsza, niż bez niego – pod warunkiem, że dzieci odbierają ją jako zabawę. Specjalnie wyszkolone psy pomagają w nauce każdego przedmiotu – od języka polskiego do …historii (bo przecież Napoleon też miał psa 😉 ). Powtórka lekcji w formie zabawy z psem przynosi dużo lepszy efekt niż zakuwanie notatek na pamięć. Zajęcia edukacyjne połączone są z uwrażliwianiem dzieci na dobrostan zwierząt, nauką bezpiecznego kontaktu z psem oraz elementami szkolenia.

Zajęcia cykliczne – forma, terminy i koszt ustalane indywidualnie

Terapia z psem

Pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka. To również świetny „terapeuta“ – pomaga przełamać bariery komunikacyjne, zapomnieć o bólu i zniechęceniu, zmotywować do żmudnych ćwiczeń. Tak naprawdę jednak to nie pies jest terapeutą, a „jedynie“, albo „aż“ nieocenionym pomocnikiem. Moje psy potrafią pomóc w różnych obszarach:

  • Pomagają w nauce czytania i pisania (specyficzne trudności w uczeniu się (dysleksja, dysortografia, dyskalkulia)
  • Zaburzenia integracji sensorycznej
  • Różnego rodzaju lęki
  • Rozwój mowy
  • Problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie (wycofanie, zachowania agresywne)
  • Wspieranie fizjoterapii (np. w mózgowym porażeniu dziecięcym)

Przed rozpoczęciem pracy zawsze konsultuję się z terapeutą prowadzącym i wspólnie ustalamy plan działania oraz obszary i zadania, w których może pomóc pies.

Terapia z psami – zajęcia indywidualne – forma, terminy i koszt ustalane indywidualnie